Bibliotekoje paminėta gegužės 7-oji, „Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena“

Atnaujinta: Trečiadienis, 15 birželio 2016

Ši diena primena mums rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžoma gimtoji kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų tapo aišku, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių.

Ta proga mokyklos bibliotekoje buvo paruoštas stendas „Su knygos šviesa“, skirtas spaudos draudimo laikotarpiui. Stende pateikta kalbos ir knygos draudimo metų istorinė apžvalga, informacija apie knygnešius. Šalia stendo buvo išdėliota literatūra, kurioje visi besidomintys istorija galėjo apie šį laikotarpį paskaityti plačiau.

Apie spaudos draudimą, knygnešius, knygas kalbėta bibliotekoje vykusioje popietėje „Knyga – pasaulį girdanti išminties upė“. Čia surengta seniausių bibliotekoje esančių knygų paroda. Mokiniai susidomėję apžiūrinėjo parodėlę, spėliojo, kiek vienai ar kitai knygai metų, diskutavo apie knygų formatus, elektronines knygas, apie slapta veikusios lietuviškos ir dabartinės mokyklos panašumus ir skirtumus. Visi vieningai nusprendė, kad nenorėtų mokytis „vargo mokykloje“. Gavę daug įvairiausios informacijos, jaunieji popietės dalyviai buvo pakviesti dalyvauti viktorinoje „Kas padėjo išlikti lietuviškam žodžiui“. Viktorinoje geriausiai sekėsi ketvirtokei Gabijai ir antrokei Rugilei.

Popietės pabaigoje visų laukė siurprizas-mokytojos Vilmos Pinkevičienės vadovaujama grupė moksleivių pristatė originalią, pačių pagamintų knygų skirtukų parodą. Šias linksmais ir spalvingais suvenyrais buvo apdovanoti visi renginio dalyviai.

Bibliotekininkė Vilija Venienė

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Bibliotekoje paminėta gegužės 7-oji, „Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena“.