Žydų holokausto Lietuvoje 75-osios metinės

Atnaujinta: Pirmadienis, 23 sausio 2017

Rugsėjo 23 ąją visoje mūsų šalyje buvo minimos žydų holokausto Lietuvoje 75 -osios metinės. Ši tragedija neaplenkė ir mūsų krašto žydų tautybės žmonių, 1941 m. bevardžiuose Batiškių pamiškės kapuose atgulė beveik visi Šakių mieste ir jo apylinkėse gyvenę žydai: vyrai, moterys, seneliai, vaikai.

Pagerbdami žydų tautos atminimą mūsų mokyklos mokiniai aktyviai įsijungė į pilietinę akciją "Žydų kelias". Rugsėjo 23 d. ryte 7 -9 klasių mokiniai, nešini akmenėliais su užrašytomis žydų tautybės žmonių pavardėmis iš Paežerėlių valsčiaus, simboliškai nuėjo žydų kelio atkarpą nuo Šakių miesto centro iki žudynių vietos Batiškėse. Uždegę žvakutę ir monumento papėdėje sudėję akmenėlius tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą, išreikšdami viltį, kad tai niekados nebepasikartos.

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Žydų holokausto Lietuvoje 75-osios metinės.