Jaunimo iniciatyvos Kriūkų bendruomenėje

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 07 liepos 2022

Kriūkų bendruomenės centras įgyvendino jaunimo iniciatyvų skatinimo projektą, kurį finansavo Šakių rajono savivaldybė. Projekto vykdymo metu buvo organizuojamos krepšinio, futbolo, šokių veiklos. Iš viso buvo suorganizuota 12 veiklų - po 4 užsiėmimus kiekvienos veiklos. Vyko sporto šventė ikimokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėveliams.

Jaunimas (14-15 metų merginos) šoko linijinius šokius, kurių paslaptimis dalijosi viena iš projekto vykdytojų Rita Šafranauskienė.

Krepšinio užsiėmimų metu jaunimas (14-15 metų vaikinai) mokė pradinių klasių mokinius krepšinio technikos elementų, supažindino su krepšinio taisyklėmis, kartu atliko pramankštą ir vikrumo lavinimo pratimus. Mažieji šaunuoliai labai stengėsi atlikti visas užduotis ir neatsilikti nuo vyresniųjų. Ir patys mažiausieji buvo supažindinti su kamuoliu, krepšiniu.

Dar viena veikla – tai futbolas. Aiškinomės, kuo skiriasi ši sporto šaka nuo kitų, mokėmės taisyklingai varyti kamuolį, jį perduoti, žaidėme žaidimus.

Džiugu, kad jaunimas, artimiau susipažinęs su šiomis sporto šakomis, noriai ėmėsi iniciatyvos ir tuo, ką patys moka ar naujai sužinojo, noriai dalijosi su mažesniaisiais. Tokia patirtis suteikė daugiau pasitikėjimo savimi. O labiausiai džiugina tai, kad jaunimas nori kai kurias veiklas vykdyti ir toliau.

Birželio mėnesį buvo organizuota sporto šventė „Aš ir tu, pajudėkime kartu“, kurioje dalyvavo Šakių r. Kriūkų mokyklos – daugiafunkcio centro darželinukai ir jų tėvai. Šventės metu buvo organizuotos įvairios sportinės veiklos panaudojant futbolo, krepšinio, šokių/aerobikos elementus. Šventės metu tiek maži, tiek dideli spardė įvarčius į vartus, mėtė krepšinio kamuolį į lanką. Jėgas tiek vaikai, tiek tėvai.

O kaip šventė be pramogų J Smagiausia buvo didžiųjų muilo burbulų pūtimo pramoga. Ši pramoga patiko ir mažiems, ir dideliems. Pūtėme, gaudėme, grožėjomės.

Po šventės visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir padėkos raštais.

Visos sporto šventės „Aš ir tu, pajudėkime kartu“ metu jaunimas dalyvavo veiklose, mokė, padėjo.

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Jaunimo iniciatyvos Kriūkų bendruomenėje.