Stovykla „Ateities lyderis – verslus ir kūrybiškas“

zenklas1

Kriūkų bendruomenės centras įgyvendino projektą „Ateities lyderis – verslus ir kūrybiškas“ (ŠAKI-LEADER-1A-J-6-9-2020). Projektas buvo vykdomas pagal VPS priemonę „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės veiklą“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-9).

IMG 0020Tai bendruomeninis ne pelno projektas, kuriuo bendruomenės centras pretendavo į 9992,53 eurų paramą.

Planuota projekto veikla - 5 dienų verslumo ir inovacijų stovykla 2021 m. liepos 19 – 23 dienomis įvyko.

Stovykloje, kuri vyko Mokyklos g. 2, Joginiškių k., Kriūkų sen., Šakių raj. Savivaldybėje, dalyvavo 21 dalyvis.

Ši stovykla - tai intensyvių veiklų, per kurias projekto dalyviai kūrė verslo idėjas, sprendė įvairias problemas, mokėsi bendradarbiauti ir dirbti komandoje bei susitiko su žmonėmis iš verslo pasaulio, rinkinys. Stovykla ne tik supažindino su verslo kūrimo pagrindais, bet ir sustiprino tikėjimą savimi bei savo jėgomis. Stovyklos programos ašis – verslo plano kūrimas. Stovyklos dalyviai generavo ir pristatė idėjas, tyrė rinką bei analizavo konkurentus, kūrė ir pristatė rinkodaros planą, veiklos strategiją bei galiausiai pristatė išsamų savo idėjos verslo planą. Verslumo ir inovacijų stovykla skatino stovyklos dalyvius mąstyti kūrybiškai ir inovatyviai, tobulinti socialinius įgūdžius, skatino dirbti komandoje, siekiant išspręsti tikras problemas, lavino vaizduotę ir įkvėpė drąsiai siekti užsibrėžtų tikslų.

Stovyklos metu dalyviai buvo supažindinami su inovatyviomis darbo priemonėmis - lazerinėmis graviravimo – pjovimo staklėmis bei 3D spausdintuvu. Jie buvo supažindinami su jų produkcijos gamybos galimybėmis bei apmokomi dirbti su šia įranga. Dalyviai turėjo galimybę, kurdami verslo planus ir sukūrę gaminių eskizus, juos iš karto pasigaminti įsigytos įrangos (lazerinių graviravimo – pjovimo staklių, 3D spausdintuvo, ženkliukų gamybos preso) pagalba.IMG 0069

Stovyklos metu dalyviams buvo teikiamos verslumo žinios, patirtimi bei verslo istorijomis dalinosi patyrę verslininkai, vadovai. Dalyviai sužinojo, kaip pradėti ir valdyti nuosavą verslą. Buvo ugdomi lyderystės, komandinio darbo įgūdžiai. Taip pat teikiamos žinios apie konkuravimo strategijas, rinkodarą bei prisitaikymo prie globalios rinkos poreikį bei galimybes. Įvairių fizinių bei protinių užduočių metu, dalyviai įgijo savybių, reikalingų lyderiui. Jie mokėsi dirbti komandoje, siekti bendrų bei asmeninių tikslų.

Susitikimo su vietos verslininkais metu jaunimas sužinojo apie verslų kelius – sėkmes ir nesėkmes, apie būtiną ryžtą, apie drąsą ir tikslų siekimą. Viešnia iš Vilkaviškio pasakojo įsteigusi šokių studiją ir pasiūlė verslo idėjų ateičiai. Bendravimas buvo komandinis. Komandų dalyviai, nepažinodami vienas kito, labai greitai suėjo į bendrystę, nes tokio pobūdžio veiklos gražiai suartina žmones.

Paskaitų temos skambėjo labai rimtai, bet esmė buvo pateikta žaismingai, paprastai ir tokiu būdu jaunimas žinių klausėsi pakankamai priimtinu būdu.

IMG 0098Čia buvo kalbėta ir apie aviacijos studijų programas, kartu buvo gaminami sklandytuvai, kurie vėliau dalyvavo varžybose. Och, kiek ten ir rimties, ir emocijų būta...

O seniūnas Anatolijus jaunimui pristatė alpinizmo įrangą. Vaikai ją išbandė, lipdami į kalnus, leisdamiesi virvėmis tarp medžių.

Ir dar daug daug dalykų įvyko projekto metu per savaitę. Nieko gyvenime nebūna be reikalo – viskas anksčiau ar vėliau duoda gyvenimo pamokas... Gyvenimo, kurį gyventi jau reikia patiems...

Linkim jaunimui sėkmės ir tikim, kad kiekvienas iš jų ras savo kelią, mielą ir prasmingą...

Šakių krašto VVG informacija

Sporto diena

 

Birželio 17 dieną 5-8 klasių mokiniai dalyvavo sporto dienoje. Jėgas išbandė tarpklasinėse kvadrato, lėkščiasvydžio žaidimo varžybose, futbolo kamuolio varymo aplink kliūtis, šuoliavimo su maišu, šuoliukų per ilgąją šokdynę, lanko sukimo, važiavimo dviračiu aplink kliūtis, grindų riedulio slalomo rungtyse. Rankos taiklumą tikrino dalyvaudami smiginio, lauko piramidės vandens balionų, baudų metimo rungtyse.

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Archyvas.
Powered by Joomla 1.7 Templates