Muziejus

m1 dMokyklos ir Kriūkų krašto istorijos muziejus įkurtas 2003 m. gegužės mėnesį senajame mokyklos pastate, buvusiame Svetošino dvaro gyvenamajame dvare, švenčiant vidurinės mokyklos 55-metį. Muziejaus misija yra rinti mokyklos istorijos medžiagą, įamžinti iškilių Kriūkų asmenybių atminimą, perteikti moksleiviams praeities kartų socialinę bei kultūrinę paskirtį.

Muziejuje, įskaitant dokumentinę bei foto medžiagą, yra per tūkstantis eksponatų. Esame sukaupę nemažai namų apyvokos daiktų, lino apdirbimo prietaisų, įrankių, baldų, rankdarbių (austinių, nertų, siuvinėtų). Džiaugiamės ekspozicijoje turėdami rašytojų Vytauto ir Stasio Tamulaičių gimtųjų namų baldų, indų, paveikslų, seserų rankdarbių, Stasio asmeninių daiktų bei knygų. Taip pat turime keletą dainininkės Beatričės Grincevičiūtės šeimai priklausiusių baldų iš Ilguvos dvaro.

m2 dInformaciniuose stenduose pateikiama medžiaga apie mokyklos praeitį, vadovus, mokytojus, mokinius, apie rašytojus Vytautą ir Stasį Tamulaičius, poetą Praną Lembertą, žurnalistą, politiką ir rašytoją Valantiną Gustainį, buvusį valstybės tarybos pirmininką  bei teisingumo ministrą Stasį Šilingą, dainininkę Beatričę Grincevičiūtę, kitus Kriūkų krašto žmones.

Muziejus priima ekskursijas, pavienius lankytojus, veda pamokėles pradinukams. Kasmet muziejaus iniciatyva vyksta įvairūs renginiai: rašytojų, politikų, visuomenės veikėjų, buvusių mokytojų gimimo bei mirties metinių paminėjimai.

m dBendradarbiaujant su mokyklos kudirkaičių organizacija, rengiami konkursai, viktorinos, dalyvaujame respublikinėse akcijose (pvz., Tautos vienijimosi sąšauka „Piliakalnių šviesa“).

Kasmet lapkričio 28 d. pažymime B. Grincevičiūtės gimtadienį. Mūsų 11 klasės mokinė Viktorija Masteikaitė 2007 m. apdovanota respublikinio labdaros fondo „Beatričės namai“ premija už dainininkės atminimo puoselėjimą – dainą „Kils dangun“ (D.Valuckienės tekstas).

Nuo pat muziejaus įkūrimo iki 2018 metų  ekspozicijos įrengimu ir jos papildymu rūpinosi mokytoja Danutė Valuckienė. 2007 m. ji tapo respublikinio konkurso „Kaimo spindulys“ nominacijos „Kaimo kultūros puoselėtoja“.

Šiuo metu muziejų globoja kultūrinių renginių organizatorė Margarita Jakštienė.

m3 d

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Kraštotyros centras.