MSG vadovų susirinkimas

Spalio 29 d. (ketvirtadienį) 10 val. Lekėčių mokykloje Olweus projekto MSG vadovų mokymai.

Olweus

olweus

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, įgyvendindamas valstybės planavimo projektą „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas“ (Nr. VP1-2.3-ŠMM-04-V-03-005), 2015 m. birželio 16 d. LR švietimo ir mokslo ministro įsakymą Nr. V-617 bei vadovaujantis 2015 m. birželio 4 d. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro direktoriaus įsakymu Nr. (1.3)V-28 šiais mokslo metais pradėjo  V-ąjį Olweus patyčių prevencijos programos (toliau – Olweus programa) diegimo etapą bendrojo ugdymo mokyklose. Olweus programos tikslas – mažinti patyčių ir kitokio asocialaus elgesio apraiškas, mokant visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti.

Lietuvoje Olweus programa vykdoma nuo 2008 m. I-ame Olweus programos įgyvendinimo etape (2008-2009 m.) dalyvavo 29 bendrojo ugdymo mokyklos, II-ame etape (2009-2010 m.) – 64 mokyklos, III-ame etape (2011-2012 m.) – 121 mokykla, IV-ame (2013-2014 m.) – 67 mokyklos.

2015 m. į V-jį Olweus programos vykdymo etapą įsitraukia dar 78 mokyklos. Jų tarpe – trys iš mūsų rajono: Kriūkų mokykla, Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinė mokykla ir Šakių rajono Lekėčių pagrindinė mokykla. Olweus programa V-ojo etapo mokyklose bus diegiama 2015 m. rugsėjo – 2016 m. gruodžio mėn. Visas Olweus programoje dalyvaujančių mokyklų personalas bus apmokytas programos diegimo principų, aprūpintas reikiama metodine medžiaga ir gaus reguliarias instruktoriaus konsultacijas.

Birželio mėnesį vykusiame mokyklos bendruomenės pasitarime mokytojams buvo pristatyti programos tikslai, siekiai, lygmenys, įgyvendinimo principai ir kt.

Rugsėjo 1-ąją mokyklos Direktorė apie dalyvavimą programoje informavo  moksleivius, jų tėvus bei kitus miestelio bendruomenės narius.

Tikėtina, kad įgyvendinus Olweus programą mokykloje, mokytojai ir mokiniai gebės geriau pastebėti, atpažinti ir reaguoti į patyčias, padidės mokytojų kompetencija sprendžiant patyčių atvejus, pasikeis mokyklos bendruomenės narių nuostata į patyčių reiškinį, patobulės mokytojų bei mokinių konfliktų ir probleminių situacijų sprendimo įgūdžiai. Dėl šių pokyčių pagerės bendras mokyklos mikroklimatas, mokyklos bendruomenės narių tarpusavio santykiai.

Projekto koordinatorė Kriūkų mokykloje Daiva Naujokaitienė.

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Olweus.