Mokyklos taryba

2. Samanta Augustinaitytė – 6 klasė;
  3. Rugilė Pranaitytė – 7 klasė;
  4. Mingailė Morkevičiūtė – 7 klasė;
  5. Rokas Jankauskas – 8 klasė.

PATVIRTINTA

Kriūkų mokyklos-DC

direktoriaus 2020-01-12

įsakymu Nr. V-1

ŠAKIŲ RAJONO KRIŪKŲ MOKYKLA – DAUGIAFUNKCIS CENTRAS

MOKYKLOS - DC TARYBOS NUOSTATAI

I. BENDROJI DALIS

1. Mokyklos - DC taryba (toliau – Taryba) – aukščiausia savivaldos institucija, telkianti mokinių, jų tėvų (globėjų, rūpintojų) ir mokytojų atstovus svarbiausiems mokyklos veiklos tikslams numatyti ir uždaviniams spręsti.

2. Taryba savo veiklą grindžia Lietuvos Respublikos Konstitucija, Įstatymais, poįstatyminiais aktais ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dokumentais, Mokyklos - DC nuostatais, Šakių rajono savivaldybės tarybos dokumentais.

3. Į Tarybą balsų dauguma renkami: mokiniai – 5-8 klasių mokiniai seniūnų susirinkime, mokytojai – Mokytojų tarybos posėdyje, tėvai (globėjai, rūpintojai) – tėvų (globėjų, rūpintojų) atstovų susirinkime.

4. Mokyklos tarybą sudaro 15 narių: 5 tėvai, 5 mokytojai, 5 mokiniai.

5. Taryba renka tarybos pirmininką, pavaduotoją ir sekretorių. Direktorius negali būti Tarybos pirmininku ar nariu, tačiau dalyvauja Tarybos susirinkimuose be balso teisės.

6. Direktorius gali inicijuoti Tarybos posėdžius, teikia tarybos nariams svarstytinus klausimus, koordinuoja tarybos sprendimų viešą paskelbimą.

7. Nariai į Tarybą renkami trejų metų kadencijai.

8. Tarybos narį gali atšaukti jį rinkę atstovai ir į jo vietą išrinkti naują narį. Išvykus mokyklos tarybos nariui, naujas narys renkamas atitinkamos grupės narių susirinkime.

9. Tarybos priimti sprendimai yra privalomi visai mokyklos bendruomenei.

10. Tarybos nuostatai keičiami Mokyklos - DC tarybos sprendimu.

II. TARYBOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

11. Tarybos posėdžiui pirmininkauja Tarybos pirmininkas, jam nesant – Tarybos pirmininko pavaduotojas.

12. Tarybos posėdžiai vyksta ne rečiau kaip du kartus per metus. Teisę sušaukti neeilinį susirinkimą turi Mokyklos - DC direktorius ir Tarybos pirmininkas.

13. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai narių. Nutarimai priimami posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Tarybos posėdžiai yra protokoluojami. Tarybos nutarimus, prieštaraujančius įstatymams ar kitiems norminiams teisės aktams, direktorius tarybai siūlo svarstyti iš naujo, o jai tokių sprendimų nepakeitus, ginčas sprendžiamas įstatymų nustatyta tvarka.

III. MOKYKLOS – DC TARYBOS FUNKCIJOS

14. Taryba:

14.1. teikia siūlymus dėl Mokyklos – DC strateginių tikslų, uždavinių ir jų įgyvendinimo priemonių; 14.2. pritaria strateginiam planui, metiniam veiklos planui, ugdymo planui, vidaus darbo tvarkos taisyklėms, kitiems Mokyklos – DC veiklą reglamentuojantiems dokumentams, teikiamiems tvirtinti Mokyklos – DC direktoriaus;

14.3. numato Mokyklos – DC veiklos prioritetus ir perspektyvas, pritaria nuostatams, jų pakeitimams, papildymams, vidaus darbo tvarkai, mokinių ugdymo organizavimo tvarkai;

14.4. teikia siūlymus dėl Mokyklos – DC ugdymo plano pakeitimų;

14.5. teikia Mokyklos – DC direktoriui siūlymus dėl Mokyklos – DC nuostatų pakeitimo ar papildymo, vidaus struktūros tobulinimo, saugių mokinių ugdymo sąlygų sudarymo;

14.6. teikia siūlymus dėl Mokyklos – DC lėšų naudojimo;

14.7. išklauso Mokyklos – DC metinės veiklos ataskaitas ir teikia siūlymus direktoriui dėl Mokyklos – DC veiklos tobulinimo;

14.8. svarsto metodinės tarybos, kitų Mokyklos – DC savivaldos institucijų ar Mokyklos – DC bendruomenės narių iniciatyvas ir teikia siūlymus Mokyklos – DC direktoriui;

14.9. teikia siūlymus dėl Mokyklos – DC darbo tobulinimo, saugių vaikams, mokiniams ugdymo ir darbo sąlygų sudarymo, talkina formuojant Mokyklos – DC materialinius, finansinius ir intelektinius išteklius, svarsto kitus svarbiausius Mokyklos – DC veiklos klausimus;

14.10. inicijuoja Mokyklos – DC, mokinių tėvų ir visos bendruomenės bendradarbiavimą;

14.11. svarsto Mokyklos – DC pajamų ir išlaidų sąmatą, planuoja ir kontroliuoja jų paskirstymą, prižiūri Mokyklos – DC finansinę veiklą;

14.12. gali sustabdyti kitų Mokyklos – DC savivaldos institucijų sprendimų įgyvendinimą, kol jų teisėtumą ištirs kompetentingos institucijos;

IV. TARYBOS ATSKAITOMYBĖ

15. Taryba už savo veiklą vieną kartą per metus atsiskaito Mokyklos – DC bendruomenei.

16. Svarsto mokinių iki 16 metų šalinimo iš Mokyklos – DC klausimus (mokytojų tarybos teikimu).

17. Inicijuoja Mokyklos – DC bendruomenės, šeimos ir mokyklos bendradarbiavimą.

18. Svarsto ir aprobuoja įsigyjamų vadovėlių, jų komplektų dalių, mokymo priemonių ir literatūros sąrašus, nustato pratybų sąsiuvinių įsigijimo būdus ir lėšas.

19. Teikia siūlymus mokyklos direktoriui vertinant jo ir kitų darbuotojų darbo rezultatus ir veiklą.

20. Sprendžia konfliktinę situaciją mokykloje tik gavus prašymą raštu iš kurio nors mokyklos bendruomenės nario.

21. Skiria atstovus į mokytojų atestacijos komisiją ir viešo konkurso laisvai direktoriaus vietai užimti komisiją.

V. TARYBOS NARIŲ TEISĖS IR PAREIGOS

22. Kiekvienas tarybos narys:

22.1. turi teisę išsakyti savo mintis ir pažiūras bet kuriuo klausimu, aktyviai dalyvauti tarybos veikloje;

22.2. jaučia atsakomybę ir įsipareigoja sąžiningai atlikti jam pavestas užduotis;

22.3. turi teisę gauti iš Mokyklos – DC administracijos informaciją apie Mokyklos – DC veiklą.

23. Mokyklos taryba už savo veiklą atsiskaito juos rinkusiems bendruomenės nariams.

24. Pasibaigus Tarybos kadencijai naujus rinkimus organizuoja mokyklos direktorius.

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Mokyklos taryba.