Pažinkime Sūduvos krašto signatarus

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 19 spalio 2017

Rugsėjo 29 d. 6 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos pamokoje – išvykoje „Pažinkime Sūduvos krašto signatarus“. Atvykę į Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro Jono Basanavičiaus gimtinę, Ožkabalių kaimą, Vilkaviškio rajone, mokiniai susipažino su 19 a. pab. – 20 a. pr. Pasiturinčio Suvalkijos ūkininko sodyba, su tradiciniais gyvenamaisiais ir ūkiniais trobesiais, juose eksponuojamais buities rakandais, darbo įrankiais. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pažink Sūduvos krašto signatarus“. Po to pasivaikščiojo po greta ošiantį Tautinio atgimimo ąžuolyną, pasidalijusį į 13 atskirų giraičių.

Išvykos pabaigoje mokiniai pabuvojo Kudirkos Naumiestyje įsikūrusiame muziejuje ir susipažino su ekspozicija „Širvintos kampelis“, skirta vienintelio neatstatyto po II-ojo pasaulinio karo Rytprūsių miesto Širvinta istorijai.

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Pažinkime Sūduvos krašto signatarus.