Administracinė informacija

Lietuvių kalba

Svetainės mokymosi objektai parengti vadovaujantis Pagrindinio ugdymo bendrosiomis programomis (2008 m.) ir susieti su atitinkamų veiklos sričių reikalavimais mokinių pasiekimams. Lietuvių kalbos 5–6 klasėms kursą sudaro 10 temų. Jose yra po 6 veiklas: skaitymo, klausymo, žiūrėjimo, rašymo, tekstų kūrimo, žaidimų. Temų veikloms parengti 385 mokymosi objektai (interaktyvūs skaitymo ir klausymo rinkiniai, filmai su interaktyviomis užduotimis, žodžių, rišlaus teksto, įgarsinti diktantai, skyrybos pratimai, komiksai, minčių žemėlapiai, rašinio, charakteristikos, laikraščio, skrajutės, laiško, pristatymo šablonai, mokomieji žaidimai, žinynas). Kiekvienai temai yra parengta po 20 testų užduočių, iš kurių galima sudaryti įvairaus sudėtingumo testų. Prie kiekvieno mokymosi objekto pateikiami mokymosi uždaviniai ir metodinės rekomendacijos. Išnagrinėjęs kiekvienos temos mokymosi objektus ir atlikęs užduotis, mokinys gali įsivertinti, kaip suprato pateiktą medžiagą. Atliktas užduotis iš interneto svetainės galima nusiųsti mokytojui elektroniniu paštu arba išsaugoti savo kompiuteryje. Mokymosi objektai skirti ugdyti ne tik dalykines, bet ir bendrąsias kompetencijas.
Skaitmeninėje bibliotekoje yra literatūros kūrinių 5–8 klasių mokiniams. Kūriniai pateikiami TXT, PDF, EPUB ir MP3 formatais. Šioje e. bibliotekoje yra parengta vaizdo medžiaga, paaiškinanti, kaip į įvairius įrenginius – kompiuterius, planšetinius kompiuterius, skaitykles, mobiliuosius, išmaniuosius telefonus, MP3 grotuvus – parsisiųsti reikiamo formato knygas.
Kalbos kultūra
Svetainėje pateikiamos šešios dalys: tartis, kirčiavimas, leksika, žodžių daryba, morfologija ir sintaksė. Kiekvienos dalies pradžioje pateikiamos pagrindinės bendrinės kalbos normos, aptariami būdingiausi normų pažeidimai, pateikiami pagrindinius dalykus apimantys kartojimo klausimai ir įvairūs pratimai. Iš viso svetainėje yra apie 150 trijų lygmenų užduočių ir pratimų.
Klaidutis
Svetainė skirta pasitikrinti savo lietuvių kalbos rašybos ir kalbos kultūros žinias. Svetainė naudinga ruošiantis brandos egzaminams, kontroliniui mokykloje ar savo noru gilinant lietuvių žinias.
Interaktyvūs  mokymosi objektai I–IV gimnazijos klasėms
Vilniaus gimnazijų inicijuoto projekto metu buvo sukurta interaktyvių kompiuterinių mokymosi objektų, skirtų lietuvių kalbos pamokoms. Daugialypės terpės pagrindu sukurti interaktyvūs mokymosi objektai atitinka Bendrąsias programas, taigi yra tinkami ir vidurinių mokyklų 9–12 kl. Visos pamokos patalpintos leistuve, turinčiame interaktyvios lentos funkcijas: galima padidinti ar sumažinti vaizdą, uždengti dalį ekrano, interaktyviu pieštuku pridėti pastabas, pridėti rodykles, pastumti vaizdą, rodyti visame ekrane. Kiekvienam mokymosi objektui yra parengtos metodinės rekomendacijos.
Lietuvių tarmės. I dalis
Svetainėje pateikiami žmogaus gyvenamosios aplinkos (kaimo bei sodybos) objektai, atspindimi daugiau nei 120 žodžių. Jų paplitimas pateiktas žemėlapiuose ir jų aprašuose, kiekvieno linksniavimas ir kirčiavimas užfiksuoti ir grafiniu, ir garsiniu būdu. Pateikiama trumpa žodžio etimologija ir bibliografija. Su sodybų statiniais supažindina ne tik trumpas jų etnografinis aprašas, bet ir spalvingi vaizdai iš Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse.  Svetainėje pateikiama medžiaga bus įdomi ne tik kalbininkams, istorikams ar etnografams, bet ir kiekvienam, kuris neabejingas aplink jį esančiam pasauliui.
Lietuvių kalbininkų sąvadas
Svetainėje pateikiami kalbininkų sąrašai pagal abėcėlę, pagal gimimo datą. Yra tarptautinių žodžių žodynėlis.
Versmė
Svetainėje pateikiama informacija apie literatūros ir dailės paminklus Lietuvoje (ekskursijų aprašai, poetai), metodinės rekomendacijos mokytojams, pilietiškumo pamokos.
2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Administracinė informacija.
Powered by Joomla 1.7 Templates