Administracinė informacija

panauda

Kiti

Europos kalbų aplankas

Europos kalbų aplanko svetainė sukurta mokiniams ir suaugusiesiems, kurie mokosi kalbų. Kviečiame užsiregistruoti ir pradėti naudotis šia svetaine. Jūs išmoksite įsivertinti savo kalbinius gebėjimus; nurodysite, kokių kalbų mokėtės mokykloje ar kitose vietose; parašysite, ar jums patinka arba nepatinka mokytis kalbų; pažymėsite, kur keliavote, bendravote užsienio kalba, kokias pažinote naujas kultūras ir pan.

Žemė, augalai, gyvūnai. Kompiuterinė Lietuvos enciklopedija
Tinklalapis „Žemė, augalai, gyvūnai. Kompiuterinė Lietuvos enciklopedija“ – mokymo ir mokymosi priemonė, atitinkanti Išsilavinimo standartų reikalavimus. Ji padės mokiniui įgyti daugiau biologijos ir geografijos žinių bei gebėjimų, išsamiau supažindins su Lietuvos klimatu, žemės gelmių ir gamtos turtais.

Etninė kultūra
Svetainėje pateikiama informacija apie Lietuvos etninę kultūrą.
Gyvūnijos pasaulis etninėje kultūroje supažindina su gyvūnų vieta ir reikšme kalendoriniuose papročiuose, su papročių semantika, tautosaka, muzikinio folkloro interpretacijomis, visatos – Pasaulio medžio – modeliu. Kalendorinių švenčių papročiai, tautosaka iliustruojami liaudies dailininkų ir dailininkų profesionalų kūrybos pavyzdžiais, mokyklų bendruomenėse sukurtais kalendorinių švenčių filmais.
Etninė kultūra
Priemonė Lietuvių etninė kultūra: augalija etninėje kultūroje supažindina su augalijos prasme pasaulėžiūroje, papročiuose, folklore, liaudies mene ir liaudies medicinoje. Pristatomos žemės darbų tradicijos, darbo papročių sąveika su gamtos ciklais, žmogaus ir gamtos (augalo) gyvenimo sugretinimo, jos grožio išgyvenimo, humaniškumo raiškos įžvalgos rugiapjūtės, lino darbų dainose, liaudies mene. Priemonėje analitiniai tekstai iliustruojami liaudies meno ir profesionaliųjų dailininkų kūriniais, garso (muzikos) įrašais, pateikta dainų tekstų su natomis pavyzdžių.
Etninė kultūra
Lietuvių etninė kultūra: namai etninėje kultūroje supažindina su namų prasme lietuvių pasaulėžiūroje, šeimos švenčių papročiais, muzikiniu folkloru bei tikėjimais, iškalbingai bylojančiais apie didelį prieraišumą gimtiesiems namams. Namai – tai savita bendrija, atspindinti jos narių moralę, bendravimo kultūrą, santykius su kaimynais ir giminėmis, visuomene. Priemonės analitinius tekstus iliustruoja liaudies meno ir profesionaliųjų dailininkų kūriniai, garso (muzikos) įrašai, pateikiami dainų tekstai su natomis.
2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Administracinė informacija.