Administracinė informacija

5 pamoka

1-4  klasės vykdo LIONS QUEST „Laikas kartu“;

5-8 klasės vykdo  LIONS QUEST „Paauglystės kryžkelės“;

Už programos vykdymą atsakingi klasių vadovai.

Profesinis informavimas

Profesinio informavimo taškas (PIT)

PIT – profesinio informavimo taškas įsikūręs mokykloje bibliotekoje.

Profesinio informavimo taško (PIT) paskirtis – suteikti mokyklos bendruomenės nariams  bei mokyklai priskirtos teritorijos gyventojams informaciją, padedančią tikslingai planuoti profesinę karjerą.

Tikslai:

1. Diegti ir plėtoti karjeros ugdymo sistemą mokykloje.

2. Teikti profesinio konsultavimo paslaugas mokyklos bendruomenės nariams bei mokyklai priskirtos teritorijos gyventojams.

3. Bendradarbiauti su išoriniais partneriais: švietimo įstaigomis, Šakių darbo birža ir kt.

Uždaviniai:

1.Sukurti sąlygas mokyklos bendruomenės nariams ir kitiems asmenims gauti informaciją apie profesijas, specialybes ir kvalifikacijas, apie švietimo sistemą ir priėmimo į profesinio rengimo įstaigas sąlygas, apie savianalizės galimybes profesijos rinkimosi tikslu, taip pat apie padėtį darbo rinkoje ir profesinės karjeros galimybes.

2.Sukurti sąlygas mokiniams susipažinti su profesinės karjeros planavimo procesu.

3.Užtikrinti profesinio informavimo sąlygas PIT lankytojams (darbo vieta, kompiuterinė įranga, internetinis ryšys, IT sauga).

4. Supažindinti su AIKOS sistema.

5. Kaupti informaciją apie profesijas.

6.Bendradarbiauti su kitais PIT -ais, Šakių  darbo birža ir kt.

Apsilankęs PIT, lankytojas gali:

1. Rasti informaciją apie atskiras profesijas, mokymosi įstaigas, profesijų paklausą, stojimo sąlygas ir pan.

2. Sužinoti apie naudingus informacijos šaltinius internete, išmokti jais naudotis.

3. Atlikti psichologinius testus, kurie padės geriau įvertinti savo polinkius, gebėjimus, asmenines savybes ir tinkamumą vienai ar kitai profesijai.

Profesinio informavimo konsultantės:

Vilija Venienė, bibliotekos vedėja- mokytoja

Gintarė Skrickutė, mokytoja

Vilma Pinkevičienė, socialinė pedagogė

Konsultacijos vyksta

pirmadieniais – penktadieniais

13.00 – 15.00 val.

Susitarus iš anksto su PIT konsultantėmis, laikas derinamas individualiai.

Besidominčius profesinio informavimo klausimais kviečiame pasinaudoti šiomis nuorodomis:

www.aikos.smm.lt

www.euroguidance.lt

www.kurstudijuoti.lt

www.euroguidance.lt/profesijosvadovas

www.europa.eu.int/ploteus

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Administracinė informacija.