Administracinė informacija

Psichologė

Psichologė 

Šakių rajono Kriūkų mokykloje - daugiafunkciniame centre

Jurgita Martinaitienė

email. 

Darbo laikas:

Kontaktinės valandos

 Trečiadienis: 9.00 - 15.00

 

Mokyklos psichologo pagrindinis uždavinys – rūpintis mokinių psichine sveikata ir reikalingų psichologinių ugdymo sąlygų sudarymu. Dažnai žmonėms kyla klausimas: kas tai yra psichologinė konsultacija? Paprastai į šį klausimą galima atsakyti taip – tai psichologinė pagalba sveikiems, tačiau sunkioje, sudėtingoje gyvenimo situacijoje atsidūrusiems žmonėms. Jiems padedama spręsti iškilusius sunkumus, brandžiau išgyventi įvairius gyvenimo įvykius. Psichologinę konsultaciją mokykloje galima apibūdinti kaip pokalbį tarp dviejų žmonių: psichologo ir mokinio (arba jo tėvų (globėjų, rūpintojų), mokytojo). Tačiau šis pokalbis nėra toks pat kaip pokalbis su draugu ar kitu artimu žmogumi. Nuo kasdieniško ir draugiško pasikalbėjimo jis skiriasi keletu aspektų:

· Tai pokalbis nukreiptas į vaiką, t.y. konsultacijos metu dėmesys skiriamas vaiko patiriamiems sunkumams.

· Dažnai į pirmąją konsultaciją mokyklos psichologas pasikviečia ir mokinį, ir jo tėvelius. Tai padeda geriau vieniems kitus suprasti.

· Konsultacijos metu siekiama kuo aiškiau apibrėžti, įvardinti vaiko problemas. Taigi paprastai klausiama: ko klientas tikisi iš konsultacijų, kokių pokyčių norėtų pasiekti, dėl ko kreipėsi pagalbos.

  • Psichologinės konsultacijos laikas ir susitikimų dažnumas yra aiškiai apibrėžtas. Konsultacija trunka vieną pamoką, t.y. 45 min. Su vaiku susitinkama kartą per savaitę. Taip pat sutariama ar pagalba bus trumpalaikė ar ilgalaikė. Trumpalaikė pagalba trunka nuo kelių iki keliolikos susitikimų. Ilgalaikė gali trukti metus ar ilgiau.

· Informacija apie psichologinės pagalbos gavėją, t.y. vaiką, jo problemos turinį ir teiktą psichologinę pagalbą yra konfidenciali. Ji gali būti prieinama tik specialistams ar kitiems asmenims, kurie yra susiję su jo asmenybės ir ugdymosi problemų sprendimu. Nesilaikoma konfidencialumo gali būti ir kitu atveju: jei vaikas savo veiksmais kelia grėsmę savo ar kitų gyvybei. Psichologinė pagalba mokykloje teikiama, kai:

• mokinys į psichologę kreipiasi savarankiškai;

• prašo mokinio tėvai (globėjai, rūpintojai);

• prašo mokytojai, gavę tėvų (globėjų, rūpintojų) sutikimą;

• kai kreipiasi kitų institucijų atstovai, rūpindamiesi vaiko problemomis.

Mokyklos psichologo asistento darbo kryptys mokykloje:

1. Mokyklos psichologas asistentas padeda spręsti mokinio psichologines ir ugdymosi problemas bendradarbiaudamas su mokinio tėvais (globėjais, rūpintojais) ir mokytojais.

2. Mokyklos psichologas:

2.1. bendradarbiauja su mokytoju, specialiuoju pedagogu, logopedu, socialiniu pedagogu ir kitais su mokiniu dirbančiais specialistais numatant ugdymo tikslų ir uždavinių pasiekimo būdus;

2.2. inicijuoja, rengia ir įgyvendina psichologinių problemų prevencijos programas, padedančias išvengti psichologinių ir ugdymo problemų bei veiksmingiau ugdyti psichologinių ir ugdymo problemų turinčius mokinius;

2.3. dalyvauja formuojant teigiamą mokyklos bendruomenės požiūrį į psichologinių, asmenybės ir ugdymo problemų turinčius mokinius bei jų ugdymą kartu su bendraamžiais;

2.4. šviečia mokyklos bendruomenę mokinių bendravimo, mokymosi motyvacijos, adaptacijos mokykloje problemų sprendimo, psichologinių krizių įveikimo ir pan. klausimais;

2.5. veda psichologijos pamokas;

2.6. veda mokinių socialinių įgūdžių ugdymo grupes;

2.7. atlieka aktualius mokykloje grupinius tyrimus, atsižvelgdamas į mokyklos bendruomenės poreikius;

2.8. tvarko ir pildo savo darbo dokumentus;

3. Mokyklos psichologas asistentas atsako už korektišką gautų tyrimų duomenų panaudojimą, savo darbo kokybę bei mokinių saugumą savo darbo metu.

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Psichologė.
Powered by Joomla 1.7 Templates