Tikslas – pasitelkiant inovatyvius, pasaulyje pripažintus neformalaus ugdymo metodus:

- Ugdyti vaikų gebėjimus identifikuoti visuomenei ir vietos bendruomenei aktualias problemas;

- Suteikti jiems socialines, pilietines ir komunikacines kompetencijas ir taip skatinti savanorystę;

- Įgalinti jaunimą savanorystei ir juos motyvuoti bei palaikyti teikiant pagalbą vykdant socialinės ir kultūrinės atskirties mažinimo projektus.

Uždaviniai:

- Atlikti vietos bendruomenei aktualių darbų poreikio analizę įtraukiant vietos bendruomenes bei patį jaunimą ir skatinant skirtingų kartų bendradarbiavimą;

- Didinti vaikų pilietinį aktyvumą, toleranciją ir pilietinės raiškos poreikį, skatinti mokinių politinio aktyvumo augimą.

- Gerinti mokytojų ir vaikų kompetenciją pilietinio ir tautinio ugdymo srityje.

- Neformaliojo ugdymo metodais ugdyti vaikų pilietines ir tautines kompetencijas.

- Vaikams kartu su bendruomenės veiklos grupe atlikti vietos bendruomenei aktualius, savanoriškus darbus.

- Pasitelkus ekspertus atlikti programos dalyvių įgytų kompetencijų išorinį vertinimą.

- Parengti gerosios patirties pavyzdžių rinkinį programos tęstinumui.

- Pristatyti programos metu pasiektus rezultatus ir atliktus visuomenei naudingus darbus nacionaliniame ir apskrities renginiuose

Įgyvendinančioji institucija – Europos socialinio fondo agentūra www.esf.lt

Tarpinė institucija – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija www.smm.lt

Projekto vykdytojas – Švietimo mainų paramos fondas, ES Mokymosi visą gyvenimą programos nacionalinė agentūra www.smpf.lt

Partneriai:

Programos vykdytojai – ūkio subjektų grupė “Kūrybinė integracija”:

- VšĮ “Menų ir mokymo namai” www.forumoteatras.lt

- VšĮ “Nacionalinis socialinės integracijos institutas” www.zmogui.lt

Programos trukmė: 2011 m. birželio 1 d. – 2012 m. gegužės 30 d.

Programos dalyviai: 9 LR apskritys, 35 savivaldybės, 145 mokyklos, 290 mokytojų ir jaunimo lyderių, 2 355 vaikai.

Projekto “Piliečio žadintuvas” veiklos

- Mokytojų ir jaunimo lyderių mokymai 9 apskrityse. Kompetencijų darbui su Forumo teatro ir Bendraamžių švietėjų metodais suteikimas.

- Renginys “Piliečio žadintuvas” 27 savivaldybėse. Vietos bendruomenei aktualių problemų identifikavimas, visuomenei naudingų darbų poreikio nustatymas, iniciatyvių piliečių veiklos grupių formavimas, neformalaus ugdymo metodų pristatymas (Forumo teatras, Gyvoji biblioteka, Socialinis miesto žemėlapis).

- Neformalus ugdymas 143 mokyklose.

- Konferencija “Piliečio žadintuvas” 9 apskrityse. Susitikimas su programos vykdytojais iš visos apskrities, pasidalinimas gerąja patirtimi, programos rezultatų pristatymas.

- Nacionalinis programos rezultatų pristatymo renginys Vilniuje.

Šiame projekte dalyvauja 15 mūsų mokyklos 7-11 klasių mokinių. Jau dalyvavome jaunųjų švietėjų ir FORUM teatro bei Gyvosios bibliotekos užsiėmimuose. Šiuo metu vyksta darbas grupėje.

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - 2011-2012 m.m. mokykla dalyvauja „Piliečio žadintuvas” - vietos bendruomenei aktualių ir pilietiniam ir tautiniam ugdymui skirtų visuomeninių darbų organizavimo programoje.