Pagalba žiemojantiems paukšteliams

Per technologijų pamokas 6-8 klasių mokiniai (mokytoja J.Rudzevičiūtė) gamino paukšteliams lesyklėles. Mokiniai įgyvendino savo idėjas. Dauguma pasirinko lesyklėles gaminti iš antrinių žaliavų, bet buvo ir iš natūralaus medžio.

Per gamtos ir žmogaus, biologijos pamokas ( mokytoja V.Akulienė) kalbėjo kaip reikia lesinti žiemoti pasilikusius paukštelius.

Paukščius reikėtų pradėti lesinti tik tada, kai pradeda spausti pirmasis šaltukas – tuomet bus pasilikę tik tie paukščiai, kurie įprastai žiemoja Lietuvoje. Labai svarbu žinoti, kad paukščiai pripranta prie lesyklos vietos ir kitur nebeieško maisto. Jeigu nutrauki paukščių lesinimą, nepaberus lesalo tris-keturias dienas, tie paukščiai gali žūti. Paukščius galima lesinti saulėgrąžų, linų, spygliuočių medžių sėklomis, nesūdytais lašiniais, duona, bet būtinai ne juoda, o tik balta. Paukščius galima lesinti ir varškės, kruopų grūdeliais, obuolių skiltelėmis, virtais ryžiais, avižiniais dribsniais.

Integruota pamoka buvo daug įdomesnė produktyvesnė ir informatyvesnė.

Apie paukščių lesinimą galima paskaityti daugiau čia: https://www.delfi.lt/grynas/gyvenimas/5-taisykles-kaip-lesinti-paukscius-ziema.d?id=60176399

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Pagalba žiemojantiems paukšteliams.