Mėnuo BE PATYČIŲ

Kovas- Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ. ,,Vaikų linija“ siekia sutelkti visuomenės dėmesį į patyčių problemą ir jos sprendimo galimybes. Šių metų socialine kompanija ,,Praleisk progą pasityčioti“ kviečia visus laiku sustoti ir nepasityčioti, neparašyti žeminančio komentaro, nepasakyti kitus skaudinančios replikos, kai kyla toks impulsas.

1 kl. mokiniams vyko užsiėmimas ,,Kurią pusę pasirinksi tu?“. Jo metu kalbėjome apie patyčias, atlikome pratimą ,,Stebėtoja musė“, žaidėme ,,Rankų žaidimą“ ir prisiminėme mūsų padarytus visus gerus darbus.

2-8 kl. žiūrėjome ir aptarėme filmukus (,,Atpažink liūdesį ir kitus jausmus“, ,,Kaip išreikšti pyktį, neįskaudinant kito?“, ,,Kai emocijos iš virtualios erdvės persikelia į mokyklą“, ,,Kaip susilaikyti nuo žeminančio elgesio internete?“), mokančius, kaip laiku sustoti ir nepasityčioti iš kito. Mokiniai noriai diskutavo apie savo ir kitų jausmus, mokėsi nusiraminimo būdų.

Tėvelius kviečiame pasitikrinti savo žinias patyčių prevencijos tema: https://patyciudezute.lt/patyciu-prevencijos-viktorina/?fbclid=IwAR2mSfxP8b9FOYgxiC3vD4tz8Ow-E1OEvfGVmtKk3srOsGYPgNEJ2p7VqAM

Išvengti kitus žeminančio elgesio gali padėti dėmesio nukreipimas į kitą veiklą, susikoncentravimas į savo kvėpavimą, pagalvojimas, iš kur kilo toks pyktis ar kita stipri emocija ir ar tikrai tai daryti verta. Nusiraminus ir atpažinus savo jausmus, pavyks praleisti progą pasityčioti.

Socialinė pedagogė

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Mėnuo BE PATYČIŲ.