Tolerancijos skėtis

Lapkričio 16 dieną mūsų mokykla prisidėjo prie pilietinės iniciatyvos, skirtos tolerancijos dienai. Pilietinės iniciatyvos idėja SKĖTIS – puikiai tinka rudeniui. SKĖTIS – tai daiktas, po kuriuo lietui lyjant gali slėptis keletas labai skirtingų, tačiau tolerantiškų žmonių, gebančių gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia.

Pilietinės iniciatyvos tikslai:
    - išsiaiškinti bei prisiminti žodžio Tolerancija reikšmę;
    - aptarti su mokiniais – ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai prisimena;
    - rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei.
    - aanalizuoti - kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam;
    - aptarti XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius) rasti tolerancijos/ netolerancijos pavyzdžius mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime.

Įvairių dalykų pamokose buvo analizuojama tolerancijos tema, įtraukiant mokinius į pokalbius, diskusijas ir kūrybinę veiklą. Mokykloje pertraukų metu organizavo Tolerancijos skėčių parodą, surengė Tolerancijos dienos paminėjimą ir fotosesiją su Tolerancijos skėčiais.

2011 Šakių raj. Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras - Tolerancijos skėtis.